HEDONISTIT: בלוגרית לייף סטייל מצליחה שאתם חייבים להכיר

עוד כשפינטזתי על אתר Bestip, על ההמלצות שאכתוב ועל הקשר האישי איתכם הגולשים, הכרתי דרך האינטרנט בלוגרית לייף סטייל בשם הדוניסטית שעוררה בי השראה רבה.

המדריכים השונים שפירסמה נתנו לי את הדחיפה האחרונה שהייתי צריכה כדי להקים את אתר ההמלצות Bestip.

הפוסט הבא שיגרום לכם לקום מהספה ולתכנן את היעד הבא יוצא לדרך!

בלוגרית לייף סטייל

הבלוגרית שמבחינתי הטביעה את חותמה בעולם הבלוגיספרה ואתרי התוכן היא תמר ליבוביץ' גולן, שחלקכם מכיר דרך הבלוג שלה העונה לשם "הדוניסטית" וחלקכם ממסך הטלוויזיה שם היא הופיעה בתכנית "על הסט עם נועה תישבי".

בלוגריות רבות התחילו את דרכן באמצעות בלוג זה שהיווה בסיס ראשוני מוצלח לפתיחת בלוג ב-WordPress.
יתר הגולשים עוקבים אחר מעלליה של תמר בבלוג האישי, בפייסבוק, באינסטגרם ובפינטרס, רשתות שהיא מצליחה לתחזק ביד רמה.

הצלחתה בתחום, לצד היכולת לבצע את כל הפעולות הקשורות לבלוג בעצמה (ובעזרת שותפה המדהים למסע- דניאל בעלה) הביאו אותי לרצות לראיין אותה ולפזר אבק של מוטיבציה לאלו מכם שנמצאים בצומת דרכים וזקוקים לדחיפה המדוברת : )

אז איך הכל התחיל?

האמת שהגשמת החלום שלי התחילה למעשה ממציאות קצת מבאסת.
דניאל, בעלי {בזמנו היינו רק חברים}, התקבל לעבודה באילת ומשום שלא ראיתי יחסים בשלט רחוק כאופציה טובה, החלטתי לעבור לגור איתו בעיר הדרומית ברגע שסיימתי את הלימודים שלי לתואר ראשון.
אחרי שעברתי לאילת הייתי ממש קלולס. בגלל שאילת היא עיר שמבוססת על תיירות, ואני רציתי לעבוד בתחום השיווק והפרסום {תחום שמרוכז ברובו בתל אביב}, נאלצתי לעבור בין אין סוף עבודות שונות שלא הובילו לשום מקום, כאלה שלא מצאתי בהן השראה ולא הרגשתי שאני מממשת את עצמי ואת היכולות שלי בהן.
בסופו של דבר החלטתי להתחיל לעבוד על פרוייקט אישי, משהו בשביל הנשמה, ולפתוח בלוג לייפסטייל, בתקווה שבעתיד הוא יוביל למקור פרנסה של ממש.

איך עשית את זה וכיצד מתפרנסים בתחילת הדרך?

פשוט החלטתי ללכת על זה בכל הכוח!
אמנם כשפתחתי את הבלוג שלי עדיין עבדתי כשכירה, אבל הקדשתי את כל הזמן הפנוי שלי ללמידה על עולם הבלוגינג והקמתי את הבלוג שלי בסופו של דבר לגמרי בעצמי 🙂
בהתחלה התפרנסתי מניהול רשתות חברתיות למותגים שהגיעו אלי בעקבות הבלוג, ולאט לאט ככל שהבלוג תפס תאוצה התחלתי להרוויח גם מדברים אחרים כמו פוסטים ממומנים, שיווק שותפים ויצירת תוכן למותגים.
היום הבלוג שלי הוא פול טיים ג׳וב לכל דבר {ואני אפילו שוקלת להעסיק עוזרת בקרוב 🙂 }.

בלוגרית לייף סטייל במילאנו

מה היתה נקודת הזמן בה השתנתה התמונה וראית את עצמך כבלוגרית במשרה מלאה?

הכל התחיל כשקיבלתי את עבודת הפרילנס הראשונה שלי והחלטתי שמאותו הרגע אני לא חוזרת לעבודה שכירה יותר.
גם אם זה אומר שארוויח תקופה מסוימת קצת פחות, אני מעכשיו בלוגרית וזה מה שאני אתמקד בו.
אני חושבת שהתחלתי להבין שאני בלוגרית במשרה מלאה ברגע שהתחלתי לראות הכנסה יחסית יציבה מהבלוג במשך כמה חודשים רצופים, ואז כבר ידעתי שזה זה – שזו העבודה שלי לכל דבר ועניין.

מיהו קהל היעד שלך?

קהל היעד שלי מורכב ברובו מנשים. מנעד הגילאים מפתיע אותי כל פעם מחדש, מנערות צעירות ועד נשים בוגרות 🙂

מה הערך המוסף של הבלוג ואיך מתמחרים ערך?

אני מאמינה גדולה בנתינת ערך לקהל ולקהילה שבניתי סביב הבלוג שלי.
ערך יכול להתבטא מהדברים הקטנים, כמו המלצה על מסעדה/ אטרקציה/ מלון או מקום מיוחד שכדאי להגיע אליו, דרך מדריכי טיולים מפורטים ומדריכים מלאים במידע לבלוגריות ולבעלות עסקים קטנים, ועד הדברים הגדולים יותר כמו הקורסים שיצרתי במיוחד עבור הקהילה שלי.

בלוגרית לייף סטייל בבריכה

כיצד את מתפעלת במקביל את כל ערוצי הפעולה שלך? האם מישהו עוזר לך מאחורי הקלעים?

את האמת שזו עבודה לא קלה בכלל ליצור כל הזמן תכנים לכל ערוצי המדיה ולהישאר רלוונטית כל הזמן, אבל אני מאוד אוהבת לעשות את זה.
דניאל, בעלי, עוזר לי מאחורי הקלעים, וכמובן שהוא הפרטנר שלי לכל הטיולים והצלם האישי שלי 🙂

שמתי לב כי במהלך החופשות שלך את עובדת קשה. כיצד את מתנהלת נכון במהלך חופשה?

שאלה מצוינת… הסוד הוא למצוא את המינון הנכון, לדעת לשלב נכון ביזנס אנד פלז׳ר 😉 להבין מתי מקדישים זמן ליצירת תכנים ומתי פשוט מתנתקים מהכל ונהנים מהרגע.
אין ספק שיצירת תכנים בזמן טיולים יכולה להיות עבודה לא פשוטה, אבל משום שאני מאוד אוהבת את מה שאני עושה אני תמיד מנסה להסתכל על חצי הכוס המלאה.

ימים קשים?

ברור! למי אין כאלה? 🙂 יש ימים שבהם מאחורי הקלעים של העבודה הם הרבה פחות פוטוגניים… ימים ארוכים של למידה, עריכה, כתיבה ועבודה מאומצת מול מסך המחשב.

מהו טווח הזמנים בו לדעתך ניתן לייצר הכנסות יפות מבלוג?

אני חושבת שהשאלה צריכה להיות קודם כל – מה מגדירים כהכנסה ׳יפה׳ מהבלוג.
הכנסה נטו מהבלוג שיכולה להחליף משרה מלאה, אפשר לראות אחרי חצי שנה עד שנה {כמובן שאפשר בפחות אם הבלוג נהיה ויראלי בטירוף}, אבל הכנסה שמגיעה בעקיפין מהבלוג אפשר לראות כבר אחרי כמה חודשים.
לדעתי בלוג הוא בעצם כרטיס הביקור הכי טוב שיכול להיות!
הוא מעין חלון לעבודות, לסטייל ולשפה שלך. אני קיבלתי למשל את עבודות הפרינלס הראשונות שלי בזכות הבלוג שלי, בזמן שהוא היה עוד בחיתולים, וגם עכשיו אני מקבלת המון הצעות עבודה נטו בזכות הבלוג שלי.
חשוב לקחת בחשבון שההכנסה וקצב ההתקדמות תלויים מאוד גם במידת ההתמדה וההשקעה בבלוג.

בלוגרית לייף סטייל במגדל פיזה

האם למדת באופן מקצועי תחום כלשהו הקשור לבלוג שלך?

אני בוגרת תואר ראשון בתקשורת ומנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, אבל את כל הידע שצברתי בתחום הבלוגינג – כתיבה של תוכנית עסקית, כתיבה וצילום של תוכן, בנייה ויישום של אסטרטגיה שיווקית, ניהול רשתות חברתיות ועוד – למדתי לבד באמצעות האינטרנט {גם על ידי למידה ממדריכים חינמיים וגם דרך קורסים דיגיטליים מוצלחים}.

בלוגריות רבות לומדות וקוראות את המדריכים המקצועיים שלך בבלוג הדוניסטית. מהיכן את לומדת ושואבת השראה?

ההשראה כל הזמן נמצאת סביבנו 🙂 מטיולים, דרך מגזינים וספרים ועד לאנשים שאנחנו בוחרים לבלות איתם… וכמובן שאי אפשר לדבר על השראה בלי לדבר על האינטרנט, במיוחד עכשיו בתקופה שבה הרשתות החברתיות כל כך פעילות.
אני משתדלת ללמוד דברים חדשים כל הזמן, כי אני יודעת כמה זה חשוב להתפתחות שלי בתור בלוגרית.
עולם הבלוגים, והאינטרנט בכלל, משתנה כל הזמן ואם אנחנו, בתור בלוגריות, לא נתעדכן בטרנדים ובכלים החדשים שיש לעולם הזה להציע לנו אנחנו מהר מאוד יכולות למצוא את עצמנו מחוץ למשחק.
זו הסיבה שאני רשומה לניוזלטרים של בלוגים ואתרי אינטרנט מחו״ל שעוסקים בנישה הזאת, וגם מעשירה את עצמי באמצעות קורסים דיגיטליים בתחום.

מה הטיפ המקצועי שלך לבלוגריות שנמצאות בתחילת דרכן?

לא לוותר על בלוג עצמאי! אמנם מדובר באופציה הלא חינמית של עולם הבלוגים, אבל היא ממש לא יקרה {מי שפותחת דרך המדריך שלי יכולה לפתוח את הבלוג שלה בעלות של פחות מ – 3$ בחודש} והיא מבטיחה שהבלוג שלך יהיה לחלוטין שלך. כלומר כל התכנים שתזיני לאתר יהיו שייכים לך ואף אחד לא יוכל למחוק אותם באופן פתאומי {בשונה מבפלטפורמות חינמיות}. מלבד זאת, בלוג עצמאי בעל דומיין עצמאי הוא הרבה יותר מקצועי כך שהוא יגדיל את הסיכויים שחברות ירצו לעבוד איתך.

איפה את רואה את עצמך בעוד 10 שנים?

מנהלת קהילה ענקית של בלוגריות ויוצרות תוכן, מטיילת כמה שיותר בעולם וממשיכה לעשות את מה שאני אוהבת 🙂

לאיזה מקום היית הכי רוצה לחזור?

ללא ספק ליפן! זה יעד כל כך שונה מכל מקום אחר שביקרתי בו בחיים שלי… מרוב שהתלהבתי מיפן כתבתי סדרת פוסטים ענקית עם מלא מדריכים מהטיול בבלוג שלי – עד כדי כך שחלק מהאנשים שהגיעו לבלוג בעקבות אחד המדריכים חשבו שהבלוג שלי עוסק ביפן 😅

בלוגרית לייף סטייל ביפן
hedonistit

בלוג שאת אוהבת במיוחד ואתר שמהווה השראה בעיניך?

וואו, יש הרבה ובכל כך הרבה תחומים שונים. בזמן האחרון נשאבתי ממש לבלוג האופנה NotJessFashion, כי התמונות בו מדהימות והיא נותנת המון ערך מוסף לקוראות שלה עם טיפים מעולים מעולם האופנה.

אם הגעתם עד לכאן אני מניחה שאתם כבר מחכים לקרוא את הכתבות מפי ההדוניסטית שלנו שכבר מזמן כבשה את ליבי.
מצורף לינק לאתר המושלם שלה.
אל תשכחו למסור לה את אהבתי ♡

מתכננים חופשה? מדריכי טיולים הכוללים את כל הפרטים הקטנים מחכים לכם באתר

2 הערות

השאירו תגובה ✦ כתובת האימייל לא תוצג באתר

כתבו הערה
הכניסו את שמכם כאן