אטרקציות מומלצות בכרתים – המדריך לחופשה היוונית

אז החלטתם לטוס לאי כרתים, הזמנתם טיסה, בחרתם מלון ועכשיו נותר החלק הכיפי והוא לדמיין את החופשה שהולכת וקרבה   😎
קצת לפני הספירה לאחור Bestip עשתה עבורכם שיעורי בית חשובים כדי שתוכלו לצאת אליה שמחים ורגועים ורק לבחור איזו אטרקציה מהבאות מתאימה לאופי שלכם ולהרכב בו אתם נמצאים.
כמובן שבשלושה לילות, כפי שאנחנו היינו, לא ניתן בכלל להכיר ולמצות את האי ולמעשה רק לקבל טעימה קטנה שתשאיר לכם טעם של עוד.
חלקינו גם כלל לא יזדקק לאטרקציות השונות ולמעשה יסתפק בריזורט מפנק, רביצה בחוף, שיזוף עמוק ומשקה מרענן ביד, אך במידה ואתם מעוניינים לטעום קצת מכרתים אני ממליצה להדפיס את המדריך הבא שיעשה לכם סדר בחופשה.

 כרתים crete

אז מה כולל המדריך לכרתים?

בהמשך לפוסט הקודם בו פירסמתי טיפים שימושיים, המלצות על מלון וחברת השכרת רכב, מצורף לנוחיותכם מדריך כיס יווני "חם מהתנור" שאותו אחלק למספר קטגוריות. מומלץ לצפות במדריך דרך המחשב.
את תחילת הפוסט אקדיש לסקירת אופציות התחבורה העומדות לרשותכם ולבחירתכם.
לאחר מכן יפורטו אטרקציות מרכזיות שונות הפזורות לכל אורך האי לפי מחוזות ולבסוף הצעות למסלולים.

הנושאים שתמצאו במדריך:

1. אופציות התחבורה בכרתים
2. מחוז הרקליון
3. מחוז חאניה
4. מחוז רתימנו
5. מחוז לאסיתי
6. הצעות למסלולים

העץ הבודד בים המלח

1. אופציות התחבורה בכרתים

א) השכרת רכב

השכרת רכב בכרתים היא עסק לא יקר וישנן חברות השכרה רבות ברחבי האי, בעיקר במקומות המתויירים. כבר בשדה התעופה תוכלו לשכור רכב אך שימו לב כי בד"כ המחיר יהיה גבוה יותר.
היתרונות הבולטים בהשכרת רכב הם:
ראשית- אתם אדון לעצמכם ויכולים להגיע לכל מקום ובזמן הקצר ביותר ושנית- ישנם מקומות שהאוטובוסים לא מגיעים אליהם, עובדה שמגבילה את המקומות שניתן לראות באמצעות תחבורה ציבורית. מאחר ומדובר בהוצאה לא יקרה, כביש נוח, שילוט די ברור וניווט קל, בו הרבה מהאטרקציות מפזורות במרחק קצר מהכביש המהיר, האופציה הזאת בעיני היא המומלצת ביותר.
למטיילים שבנינו שמעדיפים לטייל ולא רק ליהנות מבטן גב וכן אלה שמעוניינים בבטן גב ובחופים יפים יותר מהחופים שבסביבת מחוז הרקליון- אמליץ בחום להצטייד באמצעות רכב שכור.

כדאי לדעת-
בחלק ממקומות החניה יש לשלם עבור כרטיס חניה (ניתן לרכוש בקיוסקים השונים).
באמצעות רכב פרטי תוכלו להתנייד במרבית המקומות בכרתים ולא תזדקקו לרכב 4X4. עם זאת יש לציין כי הדרך הארוכה לאורך החופים שבמחוז חאניה, לרבות חוף באלוס, הינה דרך שחלקה כורכר לא קלה ולכן אם אתם מעוניינים להגיע לחופים אלה רצוי להתנייד באמצעות רכב חזק יותר. 
השכרת רכב בעונה העמוסה נעה סביב 35 יורו ומעלה ליום, כאשר לסכום זה חשוב להוסיף ביטוח הכל כלול. ככל שתשדרגו את ההזמנה המחיר יעלה בהתאם (למשל רכב אוטומט במקום גיר רגיל, רכב גדול יותר / חדש/ מפואר, מקום איסוף וחזרה שלא מהמקום בו נמצאת חב' ההשכרה).
המחיר משתנה גם בהתאם לעונה ובהתאם למספר הימים בהם תשריינו רכב (המחיר ירד בהתאם). בעקרון מרבית חברות ההשכרה לא מקפידות לבדוק שיש ברשותכם רישיון נהיגה בינלאומי, אך מניסיון ולמען הסר ספק כדאי ומומלץ לעשות כן ולהציגו במעמד ההשכרה.

ב) תחבורה ציבורית
שירות האוטובוסים בכרתים נקרא KTEL. 
האוטובוסים מגיעים בזמן ובשעות ספציפיות, נקיים ומחירם זול. החיסרונות העיקריים בבחירת אופציה זו הם שאתם מוגבלים וכפופים לשעות ספציפיות ובנוסף לא תוכלו להגיע לכל מקום ולכל אטרקציה בה תבחרו. כמו כן בחלק מהאוטובוסים אין מיזוג אויר ואף לעיתים תצטרכו להחליף אוטובוס כדי להגיע למקום מסוים, דבר שמסרבל את ההליך וקצת מוריד מתחושת החופשה שבאוויר (למשל אם תרצו לצאת מחרסוניסוס לעיר חאניה תצטרכו להחליף אוטובוס).
אז באיזו אופציה בוחרים ?
במידה ואתם מעוניינים לבקר בערים מרכזיות בלבד ובכפרים ידועים- זאת אופציה נהדרת.
כדאי לבדוק מראש כי ליעד אליו אתם מעוניינים להגיע אין צורך בהחלפת אוטובוסים או ללכת ברגל לתחנה מסוימת.
כמו כן יש לבדוק את שעות התחבורה הציבורית בסופי שבוע ובחגים מאחר ומערכת השעות משתנה, דבר שמקשה על ההתניידות באמצעי זה בימים ספציפיים אלה.
במידה ואתם מעוניינים לראות את כרתים כמו שצריך ולעצור במקומות מסוימים במהלך הדרך- אל תוותרו על רכב.
אם החלטתם לבחור בתחבורה הציבורית- מומלץ לבחור מסלולים קלים ולא מרוחקים כגון:
מחרסוניסוס להרקוליון ומהרקוליון לרתימנו או מסלול מחרסוניסוס לאיוס ניקולאוס ומאיוס ניקולאוס לאלונדה או לכפר קריצה.
לאתר חברת KTEL- לחצו כאן.

ג) מוניות
מחיר הנסיעה במונית בכרתים הוא סביר ביותר והתעריף נקבע בהתאם לשעת הנסיעה (יום/ לילה) והמרחק מהעיר.
שימו לב כי התעריף גבוה יותר כאשר מדובר ביום חג או בנסיעה לשדה התעופה. 

בערים הגדולות המוניות מחויבות במונה, כאשר ברוב המוניות יש טבלת מחירי נסיעה ליעדים המרכזיים.
במידה ולא מופעל מונה כדאי לבקש את הפעלתו. מקובל גם להשאיר טיפ לנהג החביב.
בנימה אישית- מאחר ואני דברנית לא קטנה והיה לי רצון לשמוע כמה שיותר פרטים על כרתים שוחחתי, בין היתר, עם הנהגים השונים על החיים באי והבנתי שמצבם הכלכלי נכון להיום בכי רע. בעקבות הכספים שיוון לוותה מהמדינות השונות התושבים נאלצים לשלם מיסים בסכומים אדירים (כ-70%), דבר שמקשה על התושבים להשתכר בכבוד. שיחה שגרמה לחופשה המפנקת שלי לקבל זווית ראיה שונה ושכולי תקווה שהדבר ידבר גם לחלקכם וכך תוכלו לצ'פר בטיפ יפה או אפילו במילה טובה שהם כל כך זקוקים לה.

ד) טיול מאורגן
מיד כשתגיעו לשדה התעופה יקבלו את פניכם נציגי חברות ישראליות שונות ושם תוכלו לקבל דפי הסבר בהם מפורטים טיולים מאורגנים יומיים לאטרקציות השונות.
טיול מאורגן כשמו כן הוא לא מתאים לכל אחד ואחת אך אם הוא מדבר אליכם, כמו לקבוצה שלמה של ישראלים שיהיו איתכם באוטובוס, זאת בהחלט דרך נוחה וקלה להכיר את האטרקציות השונות.
שתי אטרקציות מעניינות שמוצעות ע"י החברות השונות הן הפלגה לסנטוריני וטיול ג'יפים חוויתי.
בנוסף ברחבי האי, בעיקר במוקדי התיירות, תוכלו להזמין מסוכנויות מקומיות טיולים מאורגנים המשווקים על ידם שברוב המקרים יהיו זולים יותר. 

אז בואו נתחיל להכיר את האטרקציות השונות שהאי היווני שלנו מציע (ושלרובן אני בעצמי אצטרך לסמן וי בטיול הבא) ומיד אחר כך אפרסם הצעות למסלולים, בשיתוף פעולה עם תיירים שביקרו בהם ותושבים מקומיים שעזרו בשמחה כדי שהמדריך יצא לפעולה.

2. מחוז הרקליון Heraklion

רקע קצר:

הרקליון בירת כרתים והמחוז המרכזי של האי היא העיר הגדולה ביותר בכרתים וה-5 בגודלה ביוון.
לרוב הישראלים הנוחתים בשדה התעופה בעיר הרקליון  תהיה שער הכניסה לאי.

בעבר העיר היתה עיר פועלים אך ככל שיותר ויותר תיירים הציפו אותה היא הפכה להיות לאחת הערים התוססות עם שפע של אטרקציות קרובות אחת לשניה.

מה ניתן למצוא במחוז הרקליון:

העיר העתיקה-
העיר העתיקה מוקפת בחומה כשבמרכזה כיכר עם בתי קפה, טברנות וברים.
מדובר בעיר עמוסה באנשים המהווה את המרכז המסחרי של האי ושם תמצאו את רוב השירותים שכל תייר צריך למקרה הצורך (כגון שדה התעופה ובית חולים).

אם מזדמן לכם להגיע לעיר מומלץ לטייל משעות אחר הצהריים באיזור המדרחוב והנמל בו תמצאו מסעדות דגים רבות.
חובבי השופינג ישמחו לבקר בעיר ולדעתי ולדעת רבים זאת למעשה האטרקציה היחידה שכדאי במיוחד בשבילה להגיע עד לעיר הרקליון אחרת לא מדובר בהפסד גדול, במיוחד לאחר ביקור במקומות נוספים שיפורטו במדריך שהיו הרבה יותר יפים ומעניינים.
בהרקליון תמצאו חנויות מותגים מוכרות (לרבות זארה, מנגו וכן מותגי יוקרה), רשתות זולות במיוחד (כמו JUMBO ו- TALLY WEIJL), חנויות ובוטיקים מקומיים, חנויות תכשיטים וחנויות לתיירים.
בימי ב,ד,ש החנויות נסגרות מוקדם אך החנויות המיועדות לתיירים פתוחות לרוב עד השעה 22:00.
ביום שישי בשעה 20:30 וביום שבת החנויות נסגרות בשעה 21:30.
ביום א' כל החנויות סגורות, פרט למסעדות וברים ולכן לא כדאי להגיע ביום זה. 

כפר ציורי ותיירותי השוכן כ-30 דקות נסיעה מהרקליון הוא הכפר פודלה Fodele. הכפר מפורסם כמקום הולדתו של הצייר אל גרקו ושם תיירים רבים פוקדים את ביתו ואת המוזיאון. בכפר תכירו את הנשים הלבושות בשחור לאורך הרחוב הראשי שמתעסקות ברקמה ושיזמינו אתכן לקנות באחת מחנויות הרקמה השונות. 

אטרקציות פופולאריות במחוז זה המשווקות למשפחות עם ילדים קטנים הן, בין היתר, האקווריום של כרתים "CRETAQUARIUM" הממוקם בין חרסוניסוס להרקליון.
יצויין כי תיירים שהיו בו ציינו בפניי כי מדובר במקום מתוחזק ומושקע מאוד אך לדעתם אין בו מספיק מוצגים. 
אטרקציה נוספת היא פארק המים "CITY WATER" שממוקם גם הוא בין חרסוניסוס להרקליון, בו תמצאו מתקנים לכל הגילאים, מגלשות, בריכות, מסעדות ועוד.

אטרקציות מרכזיות נוספות:
המוזיאון לארכיאולוגיה של הרקליון והמוזיאון לתולדות כרתים, האתר קנוסוס – אתר ארכיאולוגי ובו עתיקות מהתקופה המינואית (מומלץ למי שמתעניין בכך לקבל הדרכה במקום), אתרים וונציאניים כגון מצודה וונציאנית, מזרקת מורוזיני, חוף יפה בשם מאטאלה- Matala הידוע בים בצבע טורקיז ומערות קבורה עתיקות (להרקליון עצמה אין חופים מסודרים), אזורי גידול יין בהם ניתן ללגום ולטעום וכמובן מלונות רבים.

טברנה בחוף Matala
טברנה בחוף Matala

עיירת הנופש חרסוניסוס  Hersonissos

עיירת חרסוניסוס והכפרים שסביבה נמצאים בחוף המזרחי ושייכים רשמית למחוז הרקליון.
איזור תוסס זה ידוע כאזור הממוסחר ביותר באי, כך שאין זה פלא
שרוב החבילות לישראלים משווקות לעיירת חוף זו שנמצאת במרחק של כ- 40 דקות נסיעה מהרקליון וכחצי שעה נסיעה משדה התעופה.

מה ניתן למצוא בעיירת נופש זו:

בתי מלון, חופים מתוחזקים, ספורט ימי (גלישת סאפ, אופנועי ים, בננות, שייט בסירות ועוד), חיי לילה תוססים- טברנות, מועדוני לילה, פאבים, מסעדות, בתי קפה, חנויות לתיירים, סוכניות להשכרת רכב ובמרחק נסיעה קצר גם איזור צעיר במיוחד לחובבי המסיבות- העיר מליה.
כך שרק ממרכיבים אלה ניתן להבין איך מגיעים למקום תיירותי מנצח.
מרכז חרסוניסוס בנוי מרחוב ראשי ארוך לאורך קו הים, כאשר הוא למעשה מחולק לשניים- אחד מעט מעל קו החוף ולאורכו חנויות קטנות ורבות לתיירים שמזכירות שוק אחד ארוך והשני, במקביל אליו, רחוב שנמצא ממש על קו המים ובו מסעדות ופאבים רבים.
תענוג לשוטט בערב ללא מטרה, לאורך הרחובות המקבילים, לעצור ולקנות פריט מסוים (כמו תיקים שחלקם חיקוי מוצלח של מותגים, חגורות, שמלות חוף, נעלי ספורט ועוד) ואחר כך לרדת לרחוב המקביל על קו הים ולאכול במסעדה או לשבת בפאב מודרני ולספוג את האווירה התוססת.

אטרקציה נוספת בחרסוניסוס מתקיימת בימי שני בערב והיא טברנה מקומית ומיוחדת שמארגנים התושבים המקומיים בהרים (בשונה מכל מסעדה שניה אותה מכנים היוונים טברנה).
בערב זה תושבי המקום עורכים חגיגה לצד טברנה יוונית מיוחדת ועל מנת להזמין מקום או לקבל פרטים ניתן לשאול את בית המלון או כל נהג מונית שישמח לתת לכם פרטים ולקחת אתכם אליה.

שומרי כשרות? 
במרכז חרסוניסוס ניתן למצוא מסעדה ים תיכונית עם תפריט כשר (ליד הכנסיה הגדולה) בשם "ימאניס" (טל': 6946669558).

חוף ים בחרסוניסוסחוף ים בחרסוניסוס

מסעדה בשילוב עם פאב על קו החוף בחרסוניסוס
מסעדות רבות על קו החוף

מליה Malia

עיירה קטנה שהפכה למקום אטרקטיבי ביותר לצעירים: מסיבות לאורך כל הלילה, פאבים, טברנות וחוף ים זהוב במיוחד. בעיירה תמצאו בעיקר צעירים מאירופה וארה"ב בגילאי 17-20.
האיזור השוקק חיים בערב הוא בסך הכל רחוב אחד שמשני צדדיו יש מסיבות, פאבים ומסעדות בו אנחנו, למען האמת, הרגשנו קצת זקנים לעומת הצעירים הנלהבים שחגגו סביבנו.
פעם אחת הספיקה בהחלט כדי ליהנות מעיירת המסיבות התוססת שהיא יעד אטרקטיבי לכל נער מתבגר או אדם חובב מסיבות.
העיירה נמצאת בחוף המזרחי, כ-10 דקות נסיעה מחרסוניסוס (עלות נסיעה מהמלון בחרסוניסוס 22 יורו).

*מי שיבחר ללון במחוז זה ובסביבתו יוכל ליהנות מאיזורי בילוי בשעות אחר הצהריים/ ערב ולמעשה לבקר בכל ערב במקום תוסס אחר:
האחד העיר הרקליון, השני מרכז חרסוניסוס והשלישי העיירה מליה.

 

3. מחוז חאניה Chania וסביבתו

רקע קצר:

העיר חאניה הנמצאת במערב כרתים היא העיר השניה בגודלה בכרתים ורבים סבורים שהיא היפה ביותר באי.
בעיר תוכלו לשוטט באזורים ואתרים רבים ששרדו את ההפגזות עליה במהלך מלחמת העולם השנייה.
לחאניה שדה תעופה קרוב וכעקרון ניתן להגיע בטיסה ישירה אך מאחר ואין טיסות ישירות סדירות לחאניה מישראל רוב הישראלים לא שוהים בצד זה של האי ומפספסים ביקור בה.
חאניה מומלצת לכל תייר שאוהב לספוג אווירה שונה של עיר עתיקה, צבעונית ומיוחדת, לנפוש ולצפות בנוף ובחופים יפים (חלקם מבודדים ומרהיבים), לעשות שופינג, לטעום מהמסעדות השונות ופשוט להתענג מחופשה שלווה.
לדעתי ולדעת רבים מחוז חאניה הוא יעד שפשוט לא כדאי לפספס במהלך השהות באי ובהחלט שווה את הנסיעה הארוכה.

מה ניתן למצוא במחוז זה:

שיטוט בנמל, בסמטאות העיר וסביבתה
מדובר בעיר וונציאנית צבעונית ומקסימה, עם רחובות מפותלים, מבנים ישנים, בה נמל וונציאני עתיק, חופים יפים, טברנות על קו החוף, שווקים קטנים בין הסמטאות, שופינג חוויתי ובו מגוון חנויות מותגים מוכרות (Sephora, Max & Spencer , Zara ועוד), חנויות ביגוד ואקססוריז מקומיות ושיקיות במיוחד ואפילו משקה קפה קר וצונן של רשת Starbucks הידועה.
בכניסה לנמל הישן שימו לב למגדלור בן 400 שנה המאיר בשעות הערב ולכל אורכו תמצאו אתרי תיירות רבים, טברנות מקומיות, חנויות מזכרות וכן המסגד הטורקי.
למרות הטיילת העמוסה באנשים ובמסעדות, מבוקר ועד ערב, זהו עונג צרוף לטייל בין הסמטאות ולספוג את האווירה המיוחדת והשלווה שגרמה לנו להחליט שבפעם הבאה נזמין מלון באיזור זה.
מחאניה ניתן גם לצאת לטיולים רבים ברחבי האי.

הנמל בחאניה chania
הנמל בחאניה

חאניה chania חאניה chaniaמסעדה בחאניה chania כניסה מעוצבת בחאניה chaniaחאניה chania

חאניה chania
מסעדות רבות תמצאו בין הסמטאות

העיר העתיקה חאניה

מוזיאונים
תוכלו לבקר במוזיאון לאריכאולוגיה ובמוזיאון הימי.

בית כנסת יהודי ומוסדות דת נוספים
בחאניה תמצאו מוסדות דת מגוונים: כנסיות נוצריות, מסגד מוסלמי ובית כנסת יהודי אחד שנקרא "עץ החיים" (במאה ה-15 חיה בעיר קהילה של יהודים וכיום מנהל אותו היסטוריון יהודי, כאשר בימי שישי מתקיימות בו תפילות וקבלת שבת וגם בחגים מתאספים בו ישראלים).

השוק המקורה Agora
אחת מהאטרקציות המשווקות ביותר בחאניה הוא השוק המקורה שבאופן אישי לא הבנתי על מה המהומה.
השוק שהוקם בתחילת המאה ה-20 כולל עשרות חנויות ובתי קפה, כאשר מרבית המוצרים הינם מוצרים מקומיים מהאי כרתים (כדוגמת גבינות, זיתים, שמן זית יווני ועוד) וכן דגים, ירקות, פירות, חגורות, תיקים, צעיפים, סבונים ומזכרות לתיירים.
שעות פתיחה: שני-שבת 08:00-13:30 (בימי ראשון השוק סגור).
ביום שבת השוק פתוח עד 17:00, למרות השעות השונות שמפורסמות בארץ, כאשר רוב החנויות הגדולות, המותגים והמקומיות, פתוחות ביום זה עד השעה 16:00.
השוק נחשב בעיני רבים כאתר חובה אך בעיני הוא לא היה אטרקטיבי במיוחד ומיותר להגיע במיוחד בשבילו. מדובר בשוק נחמד וקטן יחסית לשווקים אחרים שביקרתי בהם, בו מספר קטן של מסעדות ומוצרים שאת רובם ניתן למצוא במקומות נוספים ברחבי האי.

פריטים בשוק המקורה AGORAהשוק המקורה AGORA

אגם קורנס Lake Kournas
אגם זה שנמצא ליד הכפר קורנס וממוקם בין ההרים, בדרך שבין הרקליון לחאניה, זכה לכינוי "האגם הנסתר" והוא נקודת עצירה מרעננת ובילוי קצר ונפלא למשפחות.
ניתן להגיע אליו די בקלות מהעיירה Georgioupolis שנמצאת במרחק של כ-4 ק"מ מהאגם והכניסה אליו היא ללא עלות.
מדובר באגם מים מתוקים גדול ויפיפה המהווה את אחד ממקורות המים העיקריים של האיזור.
במידה ויש לכם זמן מיותר באיזור מומלץ לסייר בשתי עיירות, האחת עיירת Argiroupoli (שממוקמת בדרך מרתימנו לחאניה) ובה תהנו ממעיינות ומפלים, טחנות קמח שחלקן אף הפך למסעדות, טיילת עם נוף וחנויות מקומיות וכן עיירת Georgioupolis המקסימה ובה כיכר ומסעדות ובסמוך לה אגם קורנס הידוע.

אטרקציות בסביבת האגם:
טבילה באגם, טיול רגלי של כ-3.5 ק"מ בשעות אחר הצהריים, פיקניק, השכרת סירות פדלים עם מגלשות מים קטנות לילדים בתשלום, רכישה בחנויות המזכרות וישיבה באחת המסעדות מול הנוף המרהיב.

אגם קורנס LAKE KOURNAS
אגם קורנס

שייט באגם קורנס אגם קורנס בכרתים

מסעדה הצופה לאגם קורנס
טעימה מהנוף

חנות מזכרות באגם קורנסאגם קורנס - LAKE KOURNAS

קניון סאמריה Gorge Samaria
לא מדובר בקניון למכורות השופינג שבנינו אלא מדובר באטרקציה למטיילים רבים שאוהבים לטייל באתר טבע יפיפה : )
ערוץ זה נחשב לקניון הגדול ביותר בכרתים ואחד המיוחדים באירופה.
מדובר בערוץ ובו דרך באורך של כ- 16 ק"מ הנמתחת בין נקיקים ועצי אורן צפופים, שהפך לפארק לאומי בשנת 1962.

ערוץ סמאריהגשר על המים בערוץ סמאריה

ערוץ אימברוס Gorge Imbros
נחשב לערוץ קל וקצר יותר מערוץ סמאריה שאורכו כ-8 ק"מ.
מדובר בקניון יפה המקביל לסמאריה ובו צמחים יחודיים ונוף יפה אל הים.

החופים המקיפים את חאניה

החופים המקיפים את חאניה כוללים גם חופים מרהיבים שהפכו לאטרקציה בפני עצמה, חלקם פסטורלים ומתוחזקים, חלקם מבודדים ומוזנחים.
מה עוד שחלקם מסורבלים להגעה ורצועות החוף שלהם בד"כ רחוקות ממגרשי החנייה שעמוסים בעונת התיירות.
המכנה המשותף של כולם הוא שהם נחשבים ליפים ביותר בכרתים.
בחלק מהחופים ניתן למצוא מיטות שיזוף, שמשיות, טברנות על קו המים, אטרקציות ימיות ועוד.
בחופים תמצאו מפרצים מבודדים ומי קריסטל צלולים.

מסלול טיול ייחודי ברכב הוא לסייר בין החופים, ליהנות מכל חוף ואופיו הייחודי, לאורך 75 ק"מ מחאניה ללגונת באלוס אך שימו לב כי מדובר בנסיעה ממושכת ולא פשוטה כלל.

בין החופים הידועים והמרהיבים ניתן למצוא את החופים באלוס ואלאפוניסי שנמצאים במרחק גדול מחאניה ולכן אם אתם ישנים באיזור מומלץ להגיע אליהם ביום נפרד.
במידה ואתם מעוניינים להספיק ביום אחד גם את חאניה וגם את החופים כדאי לקום מוקדם בבוקר ולא לתכנן שום אטרקציה נוספת לאותו יום.

חוף באלוס Balos Beach
חוף זה הממוקם סמוך לעיירת הנופש קיסאמוס, נחשב בעיני רבים לחוף המרהיב בכרתים.
לחוף מי טורקיז רדודים שמפרידים בין החוף לבין האי שנמצא במרחק של מאות מטרים מהחוף.

באיזור החוף אין מלונות ואם תרצו ללון באיזור זה תצטרכו לשכור כלי רכב באמצעותו ניתן יהיה להגיע בדרך עפר לא קלה שאורכת כשעתיים נסיעה מחאניה או באמצעות הפלגה מהעיירה קיסאמוס.
כל זה לא מפריע לחוף זה להיות מוקד תיירותי מבוקש.

תשומת הלב כי ההגעה לחוף אינה פשוטה כלל- מדובר בנסיעה על דרך כורכר שאינה סלולה ולאחריה נדרשת מכם הליכה רגלית לא קצרה בכלל של כ-2 ק"מ, ירידה במדרגות רבות ואחר כך הליכה נוספת עד שרואים את האור בקצה המנהרה, סליחה את החוף : )
ההגעה לא מתאימה לנשים בהריון ולבעלי קשיי הליכה.
חוף באלוסלגונת באלוס

חוף אלאפוניסי  Elafonisi Beach
חוף ורוד זה נחשב לאחד מהחופים היפים ביותר בכרתים, עם מים צלולים בגוונים שונים, לרבות טורקיז, לצד לגונות יפיפיות.
החוף ממוקם בקצה הדרום מערבי של כרתים ונמצא במרחק נסיעה של כשעתיים וחצי מחאניה, בדרך הררית צרה ומפותלת. בחוף זה, הנמצא רחוק מההמולה ולעיתים גם במצב מוזנח, נחמד לשבת תחת קרני השמש או ללכת לאורכו ולרוחבו.
חוף אלאפוניסיחוף אלאפוניסי

חוף פאלאסארנה Falasarna Beach
חוף נוסף ומרהיב שקרוב לקיסאמוס במרחק של כחצי שעה נסיעה מחאניה, בו תמצאו גם בתי מלון קטנים בסגנון יווני ובתים להשכרה בסמוך לרצועת החוף או באחד מהכפרים בסביבתו.

בפוסט הבא מצורף החלק ה-2 של המדריך הכולל אטרקציות במחוזות נוספים והצעות למסלולים.

לחצו כאן למעבר לחלק ה-2 של המדריך

 

מעוניינים למצוא מקום לינה, טיסה או חבילה משתלמת? לקבלת הצעת מחיר מסוכני הנסיעות שמעניקים שירות לצוות Bestip אתם מוזמנים למלא את הטופס הבא:

לקבלת הצעת מחיר מלאו טופס זה

2 הערות

    • כפי שכתבתי בחלק ה-2 של המדריך יש עוד מקומות רבים שלא ניתן לסקור ולכלול את כולם במדריך אחד ושאני מקווה שבהמשך אוכל לבקר בחלקם ולקבל מידע מקיף עליהם, גם מתיירים שביקרו בהם וגם מתושבים מקומיים שמכירים מקרוב, מקומות לרבות העיר סיטיאה, כפר הדייגים סיסי, כפר הדייגים פלאקה, הכפר זארוס ועוד.
      אם הייתם בכפר סיסי ואתם ממליצים בחום על המקום אני אשמח שתשתפו כאן תגובה עם כל הפרטים שלדעתכם רלוונטיים כדי שהקוראים והקוראות יכירו עוד יעד או אתר שמומלץ לדעתכם לבקר בו בכרתים. תודה 🙂

השאירו תגובה ✦ כתובת האימייל לא תוצג באתר

כתבו הערה
הכניסו את שמכם כאן